COMARK / FLUKE

Kaliteli hassas termometreler, veri kaydediciler ve kablosuz izleme çözümlerinde dünyanın önde gelen uluslararası üreticilerinden olan Comark Instruments, 50 yılı aşkın tecrübesiyle yıllık bir milyonun üzerinde cihaz tedariki gerçekleştirmektedir.
 
1961 yılında kurulduğundan bu yana pek çok elektronik ölçüm cihazının imalatını gerçekleştiren Comark, ilk üretimini 1963 yılında yapmıştır. Firma hızlı bir şekilde büyüyerek, devrim niteliğinde bir takım cihazlar geliştirmiştir. Sıcaklık uzmanı bir firma olarak, HACCP yönetmeliği ve gerekli özel esaslara uygunluğu kolaylaştıran gıda sektörüne yönelik ürünler ve izleme çözümleri sunuyor, müşterilerimize ürün güvenliklerini artırma, riskleri azaltma ve tedarik zincirindeki maliyeti düşürme konularında destek oluyoruz.
 
Geliştirmiş olduğumuz izleme çözümleri, tedarik zinciri boyunca kan, doku, ilaç ve aşıların hassas sıcaklık takibinin hastalara kaliteli ürünler sunma açısından hayati önem taşıdığı sağlık sektöründe veri bütünlüğü sağlamakta ve denetim amaçlı raporlama imkanı sunmaktadır. Comark; bilimsel araştırma, laboratuvarlar, HVAC ve soğutma dahil olmak üzere diğer endüstriyel sektörlere de ürün tedarik etmektedir.
 
Fabrikalar ve diğer işleme tesislerinin bünyesinde bulunan ve nihai tüketiciye yönelik mal ve hizmet üretimi yapan hafif ve ağır sanayiler, hizmet verdiğimiz endüstriyel sektörler arasındadır.
 
Bu kapsamdaki ilgili endüstriler şunlardır:

-  Isıtma, Havalandırma ve Klima (HVAC)
-  Laboratuvarlar
-  İlaç
- Diğer

 
Bu iş alanlarının birçoğunun, iş süreçleri esnasında doğru ve hassas sıcaklıklara ulaşıp ulaşmadıklarından emin olmaları gerekir. İmalat sürecinin çok önemli bir unsuru veya alternatif olarak, tesis bünyesinde enerji verimliliğinin sağlanması bakımından bu kontrole ihtiyaç duyulabilir.
 
Düzenleyici gereklilikler ve mevzuat gereklilikleri uyarınca; endüstriyel işletmelerin çalışma esnasında bir noktada sıcaklığı izleme ve ölçmeleri gerekmekte olup, bu işletmeler ayrıca gerek imalat uygulamaları gerekse çalışma ortamlarında yeterli koruma tedbirlerinin alınması için veri toplamaya ihtiyaç duymaktadırlar.
 
Comark, manuel ve otomatik veri toplama işlevlerini bünyesinde barındıran çok çeşitli ürünleriyle, sıcaklık ve nem ölçümüne yardımcı olabilir. Temassız sıcaklık ölçümlerinde kızılötesi temassız termometreler kullanışlıdır.